Centralia Fireside Guard

Follow Us On:

Centralia Panther track results

Posted on Thursday, April 22, 2021 at 10:08 am

Full results, Centralia Invitational April 13 

Liam Hill dominating the 110 hurdles.

GIRLS 100 METER DASH FINALS PLACE

13.27 Carter Hawkins 1

13.68 Kaelyn Walters 3

GIRLS 200 METER DASH FINALS PLACE

27.47 Shelby Lewis 1

27.72 Autumn Hawkins 2

GIRLS 400 METER DASH FINALS PLACE

1:03.96 Shelby Lewis 1

1:12.37 Claire Bennett 11

GIRLS 800 METER RUN FINALS PLACE

2:30.78 Jozelynn Bostick 2

2:41.78 Morgan Ross 6

GIRLS 1600 METER RUN FINALS PLACE

5:34.41 Jozelynn Bostick 3

6:15.35 Schyler Angell 7

GIRLS 3200 METER RUN FINALS PLACE

13:38.87 Schyler Angell 2

14:20.71 Gretchen Marriott 4

GIRLS 100 METER HURDLES FINALS PLACE

Carter Hawkins clearning an Invitational-winning 10-foot vault.

16.88 Harper Sontheimer 1

17.97 Claire Bennett 3

GIRLS 300 METER HURDLES FINALS PLACE

49.21 Harper Sontheimer 1

54.24 Mara Davis 5

GIRLS 4X100 METER RELAY FINALS PLACE

51.37 Relay Team 2

GIRLS 4X200 METER RELAY FINALS PLACE

1:55.38 Relay Team 3

GIRLS 4X400 METER RELAY FINALS PLACE

4:22.94 Relay Team 1

GIRLS 4X800 METER RELAY FINALS PLACE

10:52.86 Relay Team 2

GIRLS HIGH JUMP FINALS PLACE

1.4m Shelby Lewis 4

1.3m Morgan Ross 7

GIRLS LONG JUMP FINALS PLACE

5.06m Autumn Hawkins 1

4.46m Harper Sontheimer 10

GIRLS TRIPLE JUMP FINALS PLACE

9.43m Kaelyn Walters 9

9.2m Elly Crum 10

GIRLS POLE VAULT FINALS PLACE

2.9m Carter Hawkins 1

2.6m Miriam Auck 3

GIRLS DISCUS FINALS PLACE

31.22m Ellie Berendzen 2

28.93m Sayler Eastin 5

GIRLS JAVELIN FINALS PLACE

25.6m Bannon Moran 8

22.95m Mara Davis 12

GIRLS SHOT PUT FINALS PLACE

10.64m Baylee Beard 1

10.35m Bannon Moran 2

BOYS 100 METER DASH FINALS PLACE

11.69 Seth Beard 2

11.97 Nathan Greene 5

BOYS 200 METER DASH FINALS PLACE

23.72 Seth Beard 1

25.34 Maxwell Hunter 6

BOYS 400 METER DASH FINALS PLACE

57.36 Maxwell Hunter 4

1:00.12 Mason Metcalf 7

BOYS 800 METER RUN FINALS PLACE

2:15.03 Nate Riddle 2

2:30.69 Nathan Timpe 10

BOYS 1600 METER RUN FINALS PLACE

5:09.33 Nate Riddle 5

BOYS 3200 METER RUN FINALS PLACE

11:42.59 Benjamin Chick 7

BOYS 110 METER HURDLES FINALS PLACE

14.88 Liam Hill 1

17.48 Khader Saleh 3

BOYS 300 METER HURDLES FINALS PLACE

39.39 Liam Hill 1

46.88 Khader Saleh 4

BOYS 4X100 METER RELAY FINALS PLACE

46.84 Relay Team 2

BOYS 4X200 METER RELAY FINALS PLACE

1:36.36 Relay Team 2

BOYS 4X400 METER RELAY FINALS PLACE

4:03.25 Relay Team 7

BOYS 4X800 METER RELAY FINALS PLACE

9:25.89 Relay Team 3

BOYS HIGH JUMP FINALS PLACE

1.85m Liam Hill 2

1.75m Grant Erisman 4

BOYS LONG JUMP FINALS PLACE

6.17m Nathan Greene 3

6.11m Grant Erisman 5

BOYS TRIPLE JUMP FINALS PLACE

12.3m Grant Erisman 2

BOYS POLE VAULT FINALS PLACE

3.2m William Fox 3

3.2m Beau Gordon 5

BOYS DISCUS FINALS PLACE

36.73m Toby Durant 3

35.45m Keaton Craven 4

BOYS JAVELIN FINALS PLACE

46.35m Liam Hill 1

35.01m Beau Gordon 5

BOYS SHOT PUT FINALS PLACE

14.4m Xaden Lockett 2

12.13m Bradley Werkmeister 8